Ablacja nowotworów dróg żółciowych falami radiowymi (RFA)

Umów się na konsultacje:  42  678 25 60 (w godz. 10:00-19:00)

Ablacja nowotworów dróg żółciowych falami radiowymi (RFA)

jest jedną z nowszych terapii wspomagających leczenie układowe nieresekcyjnych nowotworów dróg żółciowych. Polega na termicznym zniszczeniu (ablacji) tkanki nowotworowej naciekającej drogę żółciową w technice ECPW. Zabieg ten, w połączeniu z protezowaniem dróg żółciowych zapewnia długi czas drożności samorozprężalnego stentu żółciowego oraz poprzez indukcję częściowej martwicy tkanek guza, lepszy efekt leczenia systemowego (chemio- i radioterapii)- układ odpornościowy pacjenta „wyłapuje” zniszczone tkanki guza i jest w stanie wytworzyć swoiste przeciwciała wobec tkanki nowotworowej.
Zabiegi ablacyjne guzów dróg żółciowych są zarezerwowane dla pacjentów cierpiących na przykład na:
  • raka pęcherzyka żółciowego naciekający okolicę wnęki wątroby.
  • pierwotnego raka wątroby z zajęciem obu przewodów wątrobowych.
  • zaawansowanego raka dróg żółciowych ( cholangiocarcinoma).
u których zaawansowanie choroby wyklucza radykalne leczenie operacyjne lub którzy nie są dobrymi kandydatami do leczenia operacyjnego ze względu na zaawansowany wiek, liczne choroby współistniejące czy po prostu brak zgody na leczenie operacyjne.
Pragniemy podkreślić, iż mimo że terapia ablacyjna nowotworów obejmujących drogi żółciowe nie jest równa operacyjnemu leczeniu i służy jako wsparcie leczenia systemowego lub niekiedy jako leczenie paliatywne, to w trakcie naszej praktyki nierzadko spotykaliśmy się z przypadkami pacjentów poddanych zabiegom RFA osiągającym 3. , 4. lub nawet 5-cio letnie przeżycie.
Prezentacja metody RFA ( ELRA Taewoong)

Źródło:http://www.taewoongmedical.com/in/product/product_view.php?part1_idx=1&part2_idx=3&part_idx=17&idx=45&ckattempt=1

Konsultacje i zabiegi prowadzą:

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Szczegóły

X