Endoskopowe wycinanie guzów przewodu pokarmowego (ESD/EMR)

Guz przewodu pokarmowego

Wykonujemy endoskopowe zabiegi wycinania guzów ze światła przewodu pokarmowego. Guzy, najczęściej gruczolaki, niosą za sobą duże ryzyko rakowacenia dlatego wymagają pilnego i radykalnego usunięcia. Skuteczne usunięcie zmiany jelita czy żołądka z dostępu endoskopowego pozwala pacjentowi uniknąć dużego zabiegu operacyjnego. Warunkiem wykonania zabiegu ESD lub EMR jest ograniczenie planowanej do wycięcia zmiany do błony śluzowej.

Dostępne techniki usuwania guzów przewodu pokarmowego:

  • ESD (endoskopowa dyssekcja podśluzówkowa) - zabieg polegający na wycięciu zmiany za pomocą noża endoskopowego, zarezerwowany dla zmian o średnicy > 15mm.
  • EMR (endoskopowa mukozektomia) - zabieg polegający na usunięciu zmiany za pomocą pętli. Ze względu na ograniczenia rozmiaru pętli, możliwe jest doszczętne wycięcie zmian do 15 mm średnicy.
Usunięty guz przewodu pokarmowego
Usunięty guz przewodu pokarmowego
Wycięty guz przewodu pokarmowego
Wycięty guz przewodu pokarmowego

Konsultacje i zabiegi prowadzą:

x

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2, pacjenci konsultowani w naszym Gabinecie oraz poddawani zabiegom, zobowiązani są przedstawić Unijny Certyfikat Covid (tzw „Paszport Covidowy”) lub ujemny test PCR w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 (ważny 72h od chwili pobrania). W przeciwnym wypadku na koszt pacjenta (40,00 zł) pobrany będzie test antygenowy Abbott. W przypadku odmowy okazania w/w dokumentów, nie poddania się testowi antygenowemu czy w przypadku dodatniego wyniku testu Abbott, umówiona usługa nie będzie wykonana!

Dodatkowo, pacjenci wchodzą do gabinetu bez osób towarzyszących, poza przypadkami kiedy pomoc osób trzecich jest pacjentowi niezbędnie konieczna. Osoby towarzyszące proszone są o czasowy odbiór pacjentów.

Powyższe restrykcje są podyktowane narastającą ilością zakażeń Koronawirusem na terytorium RP i mają na celu ochronę naszych pacjentów oraz ich najbliższych.

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Szczegóły

X