Endoskopia diagnostyczna przewodu pokarmowego

Umów się na badanie: 42 678 25 60
 w godz. 08:00 - 17:00

Endoskop

W naszym gabinecie wykonujemy następujące badania endoskopowe:

 • Gastroskopia – badanie diagnozujące  przełyk, żołądek oraz dwunastnicę. Wykonywane jest w dożylnej sedacji.  Cena ze znieczuleniem i wynosi 500 zł. Test na obecność bakterii Helicobacter Pylori  za dopłatą 50 zł.
 • Kolonoskopia – badanie obejmujące całe jelito grube oraz końcowy odcinek jelita krętego. Wykonywane  w dożylnej sedacji oraz  w insuflacji dwutlenkiem węgla znacznie zmniejsza lub całkowicie znosi nieprzyjemne doznania pacjenta związane z procedurą. Wymagane jest odpowiednie przygotowanie na dzień przed badaniem, które j szczególłowo omawiamy podczas rejestracji.
 • Cena 600 zł.

Podczas badań endoskopowych wykorzystujemy technologię obrazowania wąskim pasmem światła i-scan, która skutecznie pozwala rozpoznać wczesne zmiany nowotworowe, w normalnym świetle praktycznie niewidoczne.

Obrazowanie światłem białym
Cyfrowe wzmocnienie obrazu
Cyfrowe obrazowanie wąskim spektrum światła
Optyczne obrazowanie wąskim spektrum światła

Uwaga!

 • Ze względu na leki sedacyjne podawane dożylnie podczas badania, pacjenci przez 12 godzin po badaniu nie mogą prowadzić pojazdów!
 • W Gabinecie dokonujemy płatności gotówką, przelewem lub Blikiem . 
 •                                         Klauzula informacyjna badania kolonoskopowego
 • Drodzy Państwo, procedura na którą Państwo wyrażą  zgodę polega na badaniu (skopii) całego  jelita grubego. Cena o której zostali Państwo poinformowani  obejmuje  badanie wraz z dożylnym znieczuleniem, ale nie obejmuje konsultacji  lekarskiej . W trakcie jego trwania  może dojść do sytuacji, w której zespół wykonujący będzie miał możliwość lub też będzie zobligowany to rozszerzenia jego zakresu.  Niestety  będzie się to wiązać  z dodatkowymi kosztami na które pacjent może nie wyrazić  zgody. I tak:

  1)      Badanie histopatologiczne

  W przypadku stwierdzenia w trakcie zabiegu patologii wymagającej weryfikacji histopatologicznej (np. guz jelita czy podejrzenie choroby zapalnej), pobierane są wycinki i przekazywane do oceny mikroskopowej. Ostateczny wynik uzyskuje się po 3 tygodniach. Cena badania histopatologicznego to 100zł.

  o   Tak, zgadzam się na pobranie wycinków i dopłatę do badania histopatologicznego.

  o   Nie, nie zgadzam się na pobranie wycinków i dopłatę do badania histopatologicznego.

   

  2)      Polipektomia

  W przypadku stwierdzenia obecności polipów w jelicie grubym  istnieje możliwość ich jednoczasowego wycięcia. Polipy o śr. do 10mm  w liczbie do 3 są wycinane (jeżeli Państwo wyrażą na to zgodę)  w cenie 250-550 zł plus koszt  badania histopatologicznego. Polipy powyżej 10mm usuwamy po osobnym omówieniu techniki wycięcia oraz ustaleniu ceny procedury-  i nigdy w trakcie pierwotnego badania. 

  o   Tak, zgadzam się na wykonanie jednoczasowej polipektomii z ewentualną dopłatą i na dopłatę do badania histopatologicznego

  o   Zgadzam się na jednoczasową polipektomię z ewentualną dopłatą, ale nie zgadzam się na wykonanie badania histopatologicznego.

  o   Nie, nie zgadzam się na wykonanie jednoczasowej polipektomii i na dopłatę do badania mikroskopowego.

   

  3)      Wzbogacenie mikrobiomu jelitowego przeszczepem probiotycznym

  W trakcie kolonoskopii, kiedy jelito cienkie i grube jest oczyszczone, mamy możliwość podania do światła jelita koncentratu żywych kultur bakteryjnych który pozwoli w znaczącym stopniu odbudować florę bakteryjną jelit. Zabieg ten przynosi korzyści u pacjentów z zespołem jelita drażliwego, SIBO, chorobą uchyłkową czy z dysbakteriozą- zwłaszcza  po licznych antybiotykoterapiach. Koszt zabiegu to 150zł.

  o   Tak, zgadzam się na przeszczep probiotyczny.

  o   Nie, nie zgadzam się na przeszczep probiotyczny.

  Wypełnia Pacjent

  Zrozumiałem/zrozumiałam treść powyższej klauzuli.

  Imię i Nazwisko: …………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Data: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Podpis: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………

                                                        Klauzula informacyjna gastroskopii

Drodzy Państwo, procedura na którą Państwo wyrażą zgodę polega na badaniu (skopii) przełyku, żołądka oraz bliższej części dwunastnicy. Cena o której zostali Państwo poinformowani  obejmuje  badanie wraz z dożylnym znieczuleniem, ale nie obejmuje konsultacji  lekarskiej . W trakcie jego trwania  może dojść do sytuacji, w której zespół wykonujący będzie miał możliwość lub też będzie zobligowany to rozszerzenia jego zakresu.  Niestety  będzie się to wiązać  z dodatkowymi kosztami na które pacjent może nie wyrazić  zgody. I tak:

1)      Badanie histopatologiczne

W przypadku stwierdzenia w trakcie zabiegu patologii wymagającej weryfikacji histopatologicznej (np. guz żołądka czy podejrzenie choroby zapalnej), pobierane są wycinki i przekazywane do oceny mikroskopowej. Ostateczny wynik uzyskuje się po 3 tygodniach. Cena badania histopatologicznego to 100zł.

o   Tak, zgadzam się na pobranie wycinków i dopłatę do badania histopatologicznego.

o   Nie, nie zgadzam się na pobranie wycinków i dopłatę do badania histopatologicznego.

2)      Polipektomia

W przypadku stwierdzenia obecności polipów w  świetle żołądka, istnieje możliwość ich jednoczasowego wycięcia. Polipy o śr. do 9mm  w liczbie do 3 mogą być wycięte (jeżeli Państwo wyrażą na to zgodę)  w cenie 150-400 zł plus koszt  badania histopatologicznegpo. Polipy powyżej 9mm usuwamy po osobnym omówieniu techniki wycięcia oraz ustaleniu ceny procedury-   nigdy w trakcie pierwotnego badania. 

o   Tak, zgadzam się na wykonanie jednoczasowej polipektomii z ewentualną dopłatą i na dopłatę do badania histopatologicznego.

o   Zgadzam się na jednoczasową polipektomię z ewentualną dopłatą, ale nie zgadzam się na wykonanie badania histopatologicznego.

o   Nie, nie zgadzam się na wykonanie jednoczasowej polipektomii i na dopłatę do badania histopatologicznego.

 

3)      Badanie pod kątem infekcji Helicobacter Pylori

W przypadku stwierdzenia obecności owrzodzeń lub zaawansowanych zmian zapalnych w żołądku, koniecznym jest pobranie materiału celem stwierdzenia obecności bakterii H.Pylori. Badanie to kosztuje 50zł i jego wynik jest dostępny do 1 godziny od badania. Procedurę tą   możemy wykonać również bez obecności w/w zmian, na życzenie pacjenta.

o   Tak, zgadzam się na wykonanie testu jeżeli zajdzie taka potrzeba.

o   Proszę o wykonanie testu niezależnie od obecności zmian patologicznych w żołądku

o   Nie, nie zgadzam się na test pod kątem infekcji H.Pylori.

Wypełnia Pacjent

Zrozumiałem/zrozumiałam treść powyższej klauzuli.

Imię i Nazwisko: …………………………………………………………………………………………………………………………………..

Data: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Podpis: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………


Łódź zabiegi endoskopowe w obrębie przewodu pokarmowego.

Konsultacje i zabiegi prowadzą:

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Szczegóły

X