Artykuły i informacje medyczne

 • Cholangioskopia

  W ubiegłym tygodniu, w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej USK nr 1 im. N.Barlickiego w Łodzi, wykonaliśmy pierwsze zabiegi cholangioskopii.

  Cholangioskopia polega na wprowadzeniu do światła dróg żółciowych cienkiego endoskopu i pozwala na dokładna identyfikację zmian patologicznych przewodów żółciowych ( w tym zmian nowotworowych) i pobrania z nich materiałów do badania histopatologicznego. Metoda ta również duże znaczenie przy protezowaniu rozległych guzów okolicy wnęki wątroby.

  Cholangioskopię wykonujemy za pomocą choledochoskopu wprowadzanego przez kanał roboczy duodenoskopu (metoda SOC) lub bezpośrednio ultra-cienkim gastroskopem.

  Cholangioskopia jest najświeższym podejściem do diagnostyki zmian dróg żółciowych i została zawarta w międzynarodowych wytycznych diagnostyki i leczenia nowotworów dróg żółciowych i wątroby.

  Więcej
 • Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

  W związku z trwającym kryzysem humanitarnym na Ukrainie w przebiegu bestialskiej inwazji wojsk rosyjskich, nasz Gabinet rozpoczyna bezpłatne świadczenia medyczne z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii oraz Chirurgii Ogólnej dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy.

  W razie potrzeby prosimy o kontakt pod nr tel. +48 601305221

  У зв'язку з триваючою гуманітарною кризою в Україні після звірячого вторгнення окупаційних російських і білоруських військ, наш Кабінет розпочинає Безкоштовні консультації з Внутрішніх Захворювань, Педіатрії та Загальної Хірургії для біженців з України.

  У разі потреби, просимо дзвонити за телефоном: +48-601305221.

  Więcej
 • Restrykcje związane z pandemią SARS-CoV-2

  Ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2, pacjenci konsultowani w naszym Gabinecie oraz poddawani zabiegom, zobowiązani są przedstawić Unijny Certyfikat Covid (tzw „Paszport Covidowy”) lub ujemny test PCR w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 (ważny 72h od chwili pobrania). W przeciwnym wypadku na koszt pacjenta (39,00 zł) pobrany będzie test antygenowy Abbott. W przypadku odmowy okazania w/w dokumentów, nie poddania się testowi antygenowemu czy w przypadku dodatniego wyniku testu Abbott, umówiona usługa nie będzie wykonana!

  Dodatkowo, pacjenci wchodzą do gabinetu bez osób towarzyszących, poza przypadkami kiedy pomoc osób trzecich jest pacjentowi niezbędnie konieczna. Osoby towarzyszące proszone są o czasowy odbiór pacjentów.

  Powyższe  restrykcje są podyktowane narastającą ilością zakażeń Koronawirusem na terytorium RP i mają na celu ochronę naszych pacjentów oraz ich najbliższych.

  Więcej
 • Badania i zabiegi endoskopowe
  Więcej
 • Przeyłyk Barreta
  Więcej

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Szczegóły

X