ECPW i interwencje w obrębie dróg żółciowych i trzustkowych

ECPW (endoskopowa choleopankreatografia wsteczna)- jest zabiegiem łączącym właściwości endoskopii i fluoroskopii, pozwalającym na bezpośredni dostęp do dróg żółciowych oraz trzustkowych (bez konieczności otwierania powłok brzusznych).

W technice ECPW jesteśmy w stanie wykonać następujące zabiegi:

  • Papilotomia żółciowa oraz trzustkowa.
  • Ewakuacja złogów ze światła dróg żółciowych i trzustki.
  • Mechaniczne poszerzenie dróg żółciowych w przypadku łagodnego ich zwężenia.
  • Implantacja stentów żółciowych i trzustkowych (plastykowych oraz samorozprężalnych pokrytych oraz niepokrytych) w przypadku blokady odpływu żółci czy soku trzustkowego (klasycznym wskazaniem jest rak głowy trzustki).
  • Ablacja radiowa (RFA) guza dróg żółciowych i głowy trzustki.
Zabieg ERCP
Zabieg ERCP
Zabieg ERCP

Konsultacje i zabiegi prowadzą:

x

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2, pacjenci konsultowani w naszym Gabinecie oraz poddawani zabiegom, zobowiązani są przedstawić Unijny Certyfikat Covid (tzw „Paszport Covidowy”) lub ujemny test PCR w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 (ważny 72h od chwili pobrania). W przeciwnym wypadku na koszt pacjenta (40,00 zł) pobrany będzie test antygenowy Abbott. W przypadku odmowy okazania w/w dokumentów, nie poddania się testowi antygenowemu czy w przypadku dodatniego wyniku testu Abbott, umówiona usługa nie będzie wykonana!

Dodatkowo, pacjenci wchodzą do gabinetu bez osób towarzyszących, poza przypadkami kiedy pomoc osób trzecich jest pacjentowi niezbędnie konieczna. Osoby towarzyszące proszone są o czasowy odbiór pacjentów.

Powyższe restrykcje są podyktowane narastającą ilością zakażeń Koronawirusem na terytorium RP i mają na celu ochronę naszych pacjentów oraz ich najbliższych.

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin. Szczegóły

X