Szkolenie w Japonii
Szanowni Państwo,
Bardzo nam miło poinformować, iż jeden z naszych specjalistów- dr. n. med. Tomasz Klimczak w okresie od 09/03/2026r do 20/03/2026r odbył szkolenie z zakresu endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej (ESD) pod okiem jednego z najlepszych światowych ekspertów w tej dziedzinie- dr Kena Ohaty z NTT Medical Center w Tokyo.
W czasie tego jakże intensywnego stażu, dr Tomasz mógł zaobserwować i uczyć się od wiądących w świecie specjalistów z zakresu endoskopowych resekcji wczesnych nowotworów przewodu pokarmowego. Technika ESD (wymyślona właśnie w Japonii) ma na celu oszczędzające i zarazem radykalne wycinanie zmian nowotworych z zaoszczędzeniem narządu. Zabieg ten przebiega bez nacięcia jamy brzusznej, całkowicie przez naturalne otwory ciała. Dzięki wprowadzeniu tej metody oraz zwiększeniu reżimu badań przesiewowych, lekarze z Japonii byli w stanie wyleczyć 70% przypadków raka żołądka w swojej populacji bez konieczności okaleczających operacji czy chemioterapii.
Dodatkowo, w trakcie tego samego stażu dr Tomasz miał okazję spotkać prof. Haruhiro Inoue, wynalazcę endoskopowych zabiegów antyrefluksowych ARMS i ARMA.



Prywatny Gabinet Lekarski - Dr n. med. Klimczak
- Endoskopia, diagnostyczna przewodu pokarmowego gastroskopia, kolonoskopia
- Endoskopowe usuwanie guzów przewodu pokarmowego (ESD/EMR), mukozektomia
- Endoskopowe leczenie achalazji (POEM)
- ECPW i interwencje w obrębie dróg żółciowych i trzustkowych
- Endoskopowe pełnościenne resekcje (FTR)
- Pozostałe interwencje endoskopowe